Hackathon

#hack4law

#hack4law to ogólnopolskie, bezpłatne wydarzenie, które powstało z myślą
o szerzeniu inicjatywy hackathonu dla wymiaru sprawiedliwości.

To projekt, który połączy wiedzę i zawody. Prawniczki
i prawnicy oraz deweloperki i deweloperzy stańcie ramię w ramię, by wspólnie stworzyć aplikację dla wymiaru sprawiedliwości.

#hack4law to cykliczne wydarzenie adresowane przede wszystkim do osób pracujących na styku prawa i technologii. Mamy za sobą już dwie edycje (2021 r. i 2022 r.). Formuła obu była podobna.

Pierwszego dnia odbywały się spotkania z ekspertami – uczestnicy mieli okazję wysłuchać inspirujących i merytorycznych prelekcji. Drugiego dnia startował 24-godzinny hackhaton. Wszystko działo się online. Eksperci z dziedziny prawa, technologii i innowacji wspólnie projektowali rozwiązania z zakresu LegalTech i AI.

Przystępujące do maratonu programowania drużyny po dobie intensywnej pracy prezentowały jej efekty: prototypy aplikacji wspierających działania przedstawicieli prawa oraz automatyzujące procesy w zakresie ich działalności zawodowej.
#hack4law to doskonała okazja, aby połączyć wiedzę prawniczą i umiejętności techniczne w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla wymiaru sprawiedliwości.

 

2 hackathony

200 uczestników

35 ekspertów

30 zespołów

40 mentorów

2 zwycięskie zespoły

Zwycięzcy

hack#law

II edycja #hack4law

I edycja #hack4law