Hackathon

#hack4law

#hack4law to ogólnopolskie, bezpłatne wydarzenie, które powstało z myślą
o szerzeniu inicjatywy hackathonu dla
wymiaru sprawiedliwości.

To projekt, który połączy wiedzę i zawody. Prawniczki
i prawnicy oraz deweloperki i deweloperzy stańcie ramię w ramię, by wspólnie stworzyć aplikację dla wymiaru sprawiedliwości.

Hackathonu dla wymiaru sprawiedliwości #hack4law to inicjatywa ogólnopolskiego, niekomercyjnego wydarzenia, które powstało
w 2021 roku, w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego Currenda Lab, przy udziale Uniwersytetu Szczecińskiego i Hubu Innowacji Cyfrowych Dih4.ai, z myślą o szerzeniu inicjatywy nowych technologii, w tym rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję dla wymiaru sprawiedliwości, cyfryzacji/digitalizacji, zachęcaniu deweloperek i deweloperów do pracy w ww. obszarze, nawiązaniu współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy prawniczkami, prawnikami a deweloperkami, deweloperami.

Za cel postawiliśmy sobie także promowanie i podkreślenie roli kobiet zajmujących się nowymi technologiami oraz promowanie paper-free office.

To projekt, który łączy pasję, wiedzę i zawody.

Prawniczki i prawnicy oraz deweloperki i deweloperzy stańcie ramię w ramię, by ponownie, wspólnie stworzyć aplikację dla wymiaru sprawiedliwości.

Udział w #hack4law jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych pasjonatów programowania. Studenci, programiści, designerzy UX, project managerowie, inżynierzy, graficy macie wyjątkową okazję, aby pod okiem znakomitych mentorów przygotować aplikację dla wymiaru sprawiedliwości i zawodów prawniczych.

Aktywizacja

kobiet

Celem hackatonu jest nie tylko promocja nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla instytucji prawnych i zawodów prawniczych, ale również promowanie i podkreślenie roli kobiet zajmujących się nowymi technologiami.

Kobiety – innowatorki, programistki, kreatorki, projektantki i entuzjastki hackathonu to Wasz czas i miejsce do zaprezentowania swoich prawdziwych talentów w obszarze IT i ICT dla wymiaru sprawiedliwości.

Paper-free

office

Wpływajmy na tworzenie środowiska pracy, które wykorzystuje minimalną ilość papieru. Promujmy używanie dokumentów cyfrowych. Niech digitalizacja stanie się realnym wyborem. Oszczędzajmy zasoby, zwiększajmy bezpieczenstwo.

Na czym

to polega?

Uczestnicy #hack4law stworzą maksymalnie 5 osobowe interdyscyplinarne zespoły projektowe, których zadaniem będzie wytworzenie prototypu aplikacji na podstawie czterech z góry określonych przez organizatora pomysłów. Na wykonanie zadania zespoły mają 24 godziny.

Każdy uczestnik może liczyć na wsparcie mentorów, dostępnych przez cały czas trwania konkursu.

Trzy najlepsze zespoły zostaną nagrodzone. Pula nagród łącznie wynosi aż 30.000 złotych.

Dlaczego

warto
Poznasz nowych ludzi

To świetna okazja, żeby nawiązać kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z ekspertami i mentorami

Zweryfikujesz swoje umiejętności

Wyzwania pozwalają nam sprawdzić się w praktyce. Dają szansę wykazać się kreatywnością i otwartym umysłem

Zbudujesz rozwiązanie w 24 h

Praca wre! Limit czasowy sprawia, że to co normalnie zajęłoby wiele tygodni, zrealizujecie w 1 dzień

Hackathon

to jednak nie wszystko
#hack4law, to także duża liczba znakomitych prelekcji z zakresu uczenia maszynowego Machine Learning, zarządzania, LegalTech, programowania i Data Science. Poruszymy aspekty wykorzystania rozwiązań sztucznej inteligencji w systemach teleinformatycznych dla wymiaru sprawiedliwości, a także porozmawiamy o sytuacji kobiet w obszarze IT, ICT & Tech.